A NAGY HO-HO-HO HORGÁSZ EMLÉKÉREM
Marsó Róbert2024-02-23T12:54:09+01:00Egy emlékérem, ami kicsit más, mint a többi...
Ho-ho-hogy mitől különbözik ez az érem a többitől, hát, attól, hogy a kulturális értékén felül egy felhőtlen életérzést ad át, azt, ami körülöleli a rajta látható kedves karaktereket. Egy bohókás életérzést, amiben hőseink nem éppen hétköznapinak mondható problémákkal küzdenek meg, de kitartásuknak hála nem okoz gondot a helyzet megoldása.
Ez az érem nemcsak a felnőttek számára szerethető, hanem a gyerekek számára is, ezáltal egyrészről nosztalgia, másrészről újdonság, és ettől válik örökzöldé. Ez egy olyan emléktárgy, ami az egész család arcára mosolyt varázsol.
Ha te is szereted a humort és ezt a bohókás életérzést, akkor ez az emlékérem neked is szól, ha ezen felül esetleg a horgászat a hobbid, akkor még kötelező kellék is. 😉
"Ha itt a nyár, ugye komám
A szív a víznek szalutál
És vígan lépked, akár a tornász
Így megy a nagy ho-ho-ho-horgász
Bátran rikkant: puhányok ho-ho-ho-ho-ho
Megint csak ho-ho-ho-ho
Van itt csali, s egy-két horog
Az eszem pedig jól forog
S cselt a cselre kiválón sorjáz
Ravasz a nagy ho-ho-ho-horgász
Városbéli puhányok, nyavalyások
Ha gyötör a láz
Fületek nyissátok gyorsan, hallgassátok
Amit most néktek, hallgassátok
Amit most néktek eldalol a ho-ho-ho-nagy-horgász"
Az emlékérem hátlapján a főcímben megjelenő halak láthatóak és alattuk pedig néhány iszapba süllyedt pénzérme fedezhető fel. Az alsó részen a PANNÓNIA FILMSTÚDIÓ felirat olvasható, jelezve a mese gyártásának helyszínét. Az felső részen pedig az alkotók Csukás István, illetve Sajdik Ferenc nevei olvashatóak. Az készítők neve alatt pedig két dátum látható, melyek a készítés idejére utalnak: 1982-1988.
A meséről bővebb információt itt olvashatnak.
KIEGÉSZÍTŐK, KELLÉKEK
Vélemény, hozzászólás?