fbpx

A KOCKÁSFÜLŰ NYÚL EMLÉKÉREM

A KOCKÁSFÜLŰ NYÚL EMLÉKÉREM

“Az igazság mérlege, a jóság megtestesítője…”

A Pannónia Csillagai sorozat harmadik elemeként egy igazi mesehőst vittünk éremre. A kockásfülű nyúl egy fáradhatatlan jótevő, minden reggel, a jóindulattól vezérelve körbenéz a távcsövével és kémleli, hol tud segíteni. Amikor úgy érzi, hogy szükség van rá, a fülei segítségeivel odarepül, és leleményes módon, teljesen önzetlenül segít megoldani a kialakult helyzetet. Minden történet végeztével jókedvű, egymással kedvesen játszó gyerekeket hagy a háta mögött.

A Kockásfülű nyúl magyar televíziós rajzfilmsorozat, amely 1974 és 1976 között a Pannónia Filmstúdióban készült. Az animációs játékfilmsorozat rendezője Richly Zsolt. A forgatókönyvet Marék Veronika írta, a zenéjét Balázs Árpád szerezte.

A kockásfülű nyúl különleges tulajdonságokkal felruházott hős: a nevét hosszú füleiről kapta, amelyeket összecsavarva propellernek használ és így repülni is tud. A néhány perces epizódokban ő az örök konfliktusmegoldó: ehhez felhasználja különleges képességeit is, de alapvetően belső tulajdonságai segítik.

A sorozat többi szereplői: Kriszta, Menyus, Kistöfi és Mozdony.

Bemutatásakor a sorozat szombat esténként futott a Magyar Televízióban. Később közel 90 országban mutatták be. A nyúlfigurát kezdetben nem használták kereskedelmi célokra, de miután elkezdték újra bemutatni és kiadni a régi sorozatokat, plüssfigurák és számos egyéb termék épült rá. 2002-ben, illetve 2003-ban DVD-n is kiadták.

Születhet-e mese a nagyváros kellős közepén? Ott ahol az utcák medrében autórajok cikáznak, ahol millió kockaszemével bután néz maga elé millió kockaház? Elűzi a rejtőzködő mesét a benzingőz, az átható fény és a bömbölő televíziók hangja?

Csakhogy ahol gyerekek vannak, ott megbújik a mese is. Ez a mese egy öreg bőröndben lakik, a bőrönd egy limlomos kamrában, a kamra egy toronyház tetején, ott, ahová a veréb sem száll fel, mert elszédül és lepotyog.

Szóval kinyílik a bőrönd és kilép belőle a mese, vagyis a kockásfülű nyúl. Távcsövével a kéményhez ugrándozik, hogy onnan lesse meg, mit is csinálnak a barátai: Kriszta, a feketesörényű, vadóc kislány, Menyus, az álmodozó művészlélek, Kistöfi, aki kicsi és buta, valamint Mozdony, aki nagy és erőszakos. Persze mindig történik velük valami, mindig akad zűrzavar, gubanc, kicsordult könnycsepp – úgyhogy segíteni kell, most, rögtön, azonnal!

A nyuszi nagy, kockás füle pörögni kezd, mint a helikopter propellere. Repül a magasban, aztán leszáll és belepottyan az események kellős közepébe. Nem tesz csodát, csak töri a fejét, repked ide-oda, csetlik-botlik a gyerekek között addig, amíg minden el nem rendeződik.

Megkerül az elveszett papagáj, a fényképezőgép, elkészül a születésnapi torta, megjavul az elromlott kisautó, hazatalál az eltévedt Kistöfi, Menyus győz a sportpályán, Mozdony megtanul Krisztától gitározni. Elmennek a jelmezbálba, sétálnak az Állatkertben, fociznak a játszótéren.

S amikor a történeteknek vége, a kockásfülű nyúl visszaszáll a limlomos kamrába, az öreg bőröndbe a toronyház tetején, a nagyváros pedig elrejti, álomba ringatja a benne élő mesét.

ÉREMKÉP

Az emlékérem előlapján a kockásfülű nyúl látható amint a kéményen állva távcsővel a kezében készül megnézni mit csinálnak a gyerekek, mögötte pár felhő látható az égen. A érem alján olvasható a mese címe, felül pedig a PANNÓNIA CSILLAGAI felirat, ami a sorozat címe. Bal oldalon a HC jelölés látható, ami a HUNGARO COIN logója, jobb oldalon pedig a kiadás éve olvasható.
 
Az emlékérem hátlapján egy nyitott bőröndöt láthatunk, ami a kockáfülű nyúl otthona, éppen benne van ő is, és kockás füleit a magasba emeli, körülötte a bőrönből kifutva különböző szövet-anyagok látszódnak. Az érem felső részén lévő köriratban a készítők nevei láthatóak: Richly Zsolt, Marék Veronika. Az érem alsó részén a PANNÓNIA FILMSTÚDIÓ felirat olvasható, fölötte pedig két dátum látható, melyek a készítés idejére utalnak: 1974-1976.

VASTAGVERETEK

Két kivitelben érhető el patinázott bronz és tükörfényes ezüst. Mindkettő  sorszámozott és erősen limitált, mindkét esetben 500 db áll a közönség rendelkezésére. A vastagveret tömege megközelítőleg kétszer akkora mint egy szimpla éremnek, ezzel szemben átmérőjeük ugyanúgy 42,5 mm így a súlytöbblet a a vastagságában jelent válozást. A vastagveretek vaskosabbak, és ez által mutatósabb érmek.

Ajánljuk gyűjtőknek, befektetőknek és mindenkinek, akikben szép emléket idéz fel, vagy csak egyszerűen tetszik számukra a téma. Ajándéknak is tökéletes, adhatjuk barátainknak, szeretteinknek – hiszen ez egy időtálló, exklúzív emléktárgy és garantáltan mosolyt varázsol mindenki arcára.

A NAGY HO-HO-HO HORGÁSZ EMLÉKÉREM

Egy emlékérem, ami kicsit más, mint a többi...

A legtöbb emlékérem történelmi eseményeket, személyeket vagy felfedezéseket örökít meg. Ezek...

A MÉZGA CSALÁD EMLÉKÉREM

Egy átlagos család nem éppen átlagos történetei, remek humorral fűszerezve.

Egy érem lehet szépen kidolgozott, vagy nagy, vagy kicsi,...

Megosztás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


A következő terméket most adta hozzá a kosárhoz: